Gruaja nga Egjipit e rrah ngacmuesin saj dhe bënë të mundur që të arrestohet

Një burrë nga Egjipti që ka sulmuar një grua në Qana është dënuar së fundi me 3 vjet burg.

Deri te burgosja erdhi pasi viktima e grabitjes Rania F nuk e la të ikte dhunuesi Islam Sh nga vendi i krimit, duke e rrahur në publik dhe duke e sulmuar pasi ai deshtë ti vjedh çantën.

Ndërsa ky incident është regjistruar nga kamerat, ku gruaja kërkonte ndihmë për të mos lënë burrin të ikte. Përpjekja e saj pati sukses.

Vendimi i gjykatës është përkrahur nga qindra aktiviste gra në Egjipt të cilët e cilësuan këtë veprim si historik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *