HAKMARRJE..Shiko qka i bën Turqia Amerikës..-

Kryetari i Bashkisë së Ankarasë Mustafa Tuna njoftoi planet për të ndryshuar emrin e rrugës së Ambasadës së SHBA që do të emërohej sipas ofensivës së tanishme të Turqisë në Siri me qëllim ekspozimin e luftëtarëve kurdë sirianë nga Siria veriperëndimore dhe ata luftëtarët janë aleati kryesor i Shteteve të Bashkuara në luftën kundër shtetit islamik.

Ai shkroi në Twitter se rruga “Nevzo Tandoogan” do të quhet rruga “dega e ullirit”.

SHPERNDAJE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *