Cmendet Izraeli: Irani dhe Siria luajnë me zjarr, ata do të

Izraeli paralajmëroi sot se Irani dhe Siria janë duke luajtur me zjarr, duke shtuar se edhe pse nuk duan përshkallëzim të tensioneve, forcat izraelite jan  te gatshme për të gjithë skenarët pas hyrjes se droneve iraniane në hapësirën ajrore izraelite nga drejtimi i Sirisë.

– Ne jemi të gatshëm t’i detyrojmë ata të paguajnë një çmim të lartë për veprime të tilla, tha zëdhënësi i ushtrisë izraelite Jonathan Conricus.

Ai vuri në dukje se një avion pa pilot që Izraeli e rrëzui ishte “në një mision ushtarak”, duke argumentuar se “forcat ushtarake iraniane po dërgoheshin dhe operonin me të”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *