Avionët izraelitë sërish sulme në Gaza mbi ..-

Pasi dje e shkaterruan Gazan me sulme nga ajri sot ato kan vazhduar!
Avionët izraelitë kanë qëlluar pozicionet e krahut ushtarak të Hamasit, Izzeddin el-Kassam në Gaza, transmeton Anadolu Agency (AA).

Burimet e policisë deklarojnë se janë goditur pozicionet e krahut ushtarak në zonën Refah dhe se nuk kishte viktima në njerëz apo të plagosur.
Ushtria izraelite ka njoftuar se i janë kundërpërgjigjur sulmit me raketë të shkrepur nga Gaza në Izrael dhe se kanë bombarduar dy pozicione ushtarake në jug të Gazës.
Nga ushtria izraelite thonë se Hamasi është përgjegjës për të gjitha format e dhunës në Gaza.

E mira e gjithë kësaj te keqe eshte se nuk ka viktima civilë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *